IM Plát potvrdil v Hustopečích post nasazené jedničky

09.06.2013 15:38 | Uživatelské zprávy

Osmý ročník turnaje v rapid šachu „O pohár starosty města dobrého vína“ se odehrál v sobotu 8. 6. v Hustopečích u Brna. Turnaj byl zároveň posledním dílem seriálu Grand Prix ČR 2012/2013.

Turnaj měl v porovnání s minulými ročníky velmi omezený rozpočet,  přesto přijelo dost titulovaných hráčů, kteří netrvali na individuálních podmínkách a rádi si zahráli. Přes všechny potíže je tento turnaj nejlépe dotovaným z celé Grand Prix ČR.

V příjemném prostředí hracího sálu Společenského sálu KS Hustopeče se sešlo 110 účastníků, z nichž byli dva velmistři a šest mezinárodních mistrů, kteří zajistili kvalitní sportovní úroveň turnaje i důstojné finále Grand Prix ČR. Turnaj se hrál na devět kol s tempem 15 minut na partii. Pořadatel nelitoval peněz a zaplatil poplatky FDE, což není zcela běžná praxe. Výsledky se tedy hráčům započítávají do ratigu FIDE Rapid.

Nejvýše nasazeným a suverénně nejlepší hráčem turnaje byl IM Vojtěch Plát, který měl po sedmi kolech skvělých sedm bodů. Závěrečné dvě partie si pohlídal remízami a jasně zvítězil s náskokem jednoho bodu před brněnským IM Neklanem Vyskočilem.

(Kompletní pořadí a výsledky)

Pořadatel a moderátor turnaje IM Petr  Pisk byl zklamaný přístupem zhruba třiceti hráčů, kteří byli přihlášení a na turnaj bez omluvy nepřijeli. Pořadatelé posunuli začátek turnaje o 20 minut, protože nevěděli jestli se něco nestalo a jestli mají čekat... Kdo přijel, ten však nelitoval, každý účastník dostal jako každý rok láhev značkového vína.

Kvalitní značková vína pro účastníky turnaje (foto Vladimír Jagr)

Desátým místem na turnaji v Hustopečích si FM Jiří Kočiščák udržel první místo v celkového hodnocení Grand Prix ČR v rapid šachu jednotlivců pro rok 2013.

FM Jíří Kočiščák  (foto Vladimír Jagr)

Na závěr turnaje pozval starosta města Hustopeče Luboš Kuchynka účastníky na příští ročník,
který se bude konat v obvyklém termínu a na tradičním místě.