MSR v šachu amatérov v medzinárodnej konkurencii

13.07.2018 07:39 | Zahraniční zprávy

Vyhral Poliak Pniaczek, majstrom SR sa stal Adrián Zetocha, najlepším Čechom Koutný. Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov v Topoľčanoch sú za nami. Sila medzinárodnej konkurencie sa prejavila aj na výsledkoch.

Víťazom turnaja sa stal 15-ročný Poliak Marek Pniaczek, nasledovaní 14-ročným Ukrajincom Yulianom Malovanyim a až tretí v celkovom poradí 13-ročný Adrián Zetocha sa stal majstrom Slovenska. Mladý tiež 13-ročný šachista Chinguun Sumiya z Mongolska skončil na siedmom mieste. Najlepším Čechom sa stal Petr Koutný so 6 bodmi na 9. mieste.

Široká medzinárodná účasť

8-kolový turnaj prebiehal štyri dni od soboty 30. júna do utorku 3. júla v rozľahlom topoľčianskom Dome kultúry. O cenový fond vo výške 4.500 € zabojovalo 131 hráčov z 9 krajín sveta (Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Nemecko, Rusko a Mongolsko). V turnaji štartovalo 24 zahraničných hráčov. V nedeľnom bleskovom turnaji pri účasti 80 hráčov štartovali navyše ešte aj hráči z Francúzska a Rumunska.

Voľný čas na turnaji

Účastníci mali aj tento rok zabezpečený bohatý sprievodný program vrátane vstupov na kúpalisko, živého komentáru od GM Pachera spolu s online prenosmi, hudobného koncertu, videoprojekcie, stolného tenisu, spoločenských hier, záhradných šachov atď. Pohodlie pri partiách vytváralo tiež prostredie rozľahlej haly tunajšieho DK, v ktorom je možné zabezpečiť samostatné hracie stoly pre každú dvojicu hráčov. Každé kolo sme tiež hrali v súťaži krásy o najestetickejšie zvládnutú partiu daného kola a účastníci, ktorí vytrvali až do konca podujatia získali prémie aj v tombole.

Výstupy z podujatia vyšli aj v médiách, ako aj v regionálnej krajskej televízii. Komentár GM Pachera z každého kola bol tiež vysielaný online.