Drama do posledního tahu

26.04.2010 15:36 | Extraliga dorostu

O víkendu od 23. do 25. dubna 2010 se hrála finálová část extraligy dorosteneckých družstev. Do finále se započítávaly vzájemné výsledky ze skupin východ a západ. Nejvíce bodů si přinesly týmy z Liberce, Klatov, Orlové a Frýdku-...

O víkendu od 23. do 25. dubna 2010 se hrála finálová část extraligy dorosteneckých družstev. Do finále se započítávaly vzájemné výsledky ze skupin východ a západ. Nejvíce bodů si přinesly týmy z Liberce, Klatov, Orlové a Frýdku-Místku. Po dvou kolech však ztratily Klatovy a Liberec kontakt s čelem tabulky a boj o zlato se zúžil na dvojici BŠŠ Frýdek-Místek a Slavia Orlová. V předposledním kole Klatovy remizovaly s Frýdkem a Orlová měla otevřenou cestu k titulu. V kole posledním však Orlová musela porazit Klatovy. To se jí ale nepodařilo, zápas skončil remízou a na první místo se vrátila BŠŠ Frýdek-Místek.

Finále B vyhrál Slovan Havířov, kterému tak patří 9. místo. Ve finále B se však bojovalo hlavně o zachování extraligové příslušnosti. To se ještě povedlo Spartaku Vlašim, Sokolu Údlice a Pandě Rychnov. Na sestupových místech skončily týmy ŠK Staré Město, Sokol Bedřichov, ŠK Most a TJ Plzeň. Staré Město však má reálnou šanci, že v extralize nahradí družstvo, které se do nového ročníku nepřihlásí.

Finále Extraligy dorostu, které je Mistrovstvím ČR dorosteneckých družstev, uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci se Sokolem Bedřichov a za podpory Kraje Vysočina. Hrálo se v pěkném prostředí Hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou. Hlavním rozhodčím byl Ing. Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím extraligy a mohl tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Druhým rozhodčím byl Tomáš Mouryc z Bedřichova. Pořadatel ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou Frýdek-Místek zajistil on-line přenos z 18 šachovnic. O kvalitu on-line přenosu se postaral předseda STK Ing. Petr Záruba. Záštitu nad mistrovstvím převzal hejtman kraje Vysočina a medaile a poháry nejlepším předala osobně RNDr. Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina.

8.TJ Union Plzeň01 1 2 1 X

Ze skupiny B sestupují poslední 4 týmy. Nahradí je 4 postupující z 1. lig: ze severu Polabiny, ze západu Kladno, z východu Třinec a z jihu Náměšť nad Oslavou (výsledky ale zatím chybí).

Fotografie:

Vítězné družstvo Frýdku-Místku v souboji s Deskem Liberec. (zdroj: Desko Liberec)

Rozhodující souboj o postup z 1. ligy sk. sever. V Hlušicích se nakonec se štěstím radovaly Polabiny. (zdroj: nss.cz)