Začátek jsme stihli v pohodovém tempu i se starostou Hluku a po pár formalitách se začalo hrát.
Tradičně šachově máme centrum našeho hracího pole obsazené nejlepšími čtyřiceti šachovnicemi, z toho tentokrát jsme postavili 24 on line digitálních šachovnic.
První kola jsou zrádná a zrádnější jsou i dvojkola.
O zrádnosti dvoukol by mohli po prvním kole vyprávět hráči na 51. šachovnici. Pan Křížek hrající černými a tento rok slavící krásné 78.narozeniny si zahrál s Emou Trčálkovou tak dlouho, že jakmile dohráli a vychutnali si potlesk za bojovnost a výdrž , pak hned nastoupili k další partii. Opravdový respekt a potlesk si opravdu zasloužili.
Dnes nás čeká třetí kolo a MČR Amatérů v rapid šachu. Těšíme se na vítěze a další krásné boje za šachovnicí.
Ve druhém kole jsem hodně sledoval dvě partie. Vypadalo to na první překvapení, která se nakonec ale nestaly a zkušenější hráči tentokrát potvrdili své kvality. Boj to byl krásný...
Omlouvám se za níže vložený komentář, který jsem omylem vložil sem místo do diskuzního článku.
Osvobození Československa od německých okupantů bylo v roce 1945 jednou z posledních událostí druhé světové války. Německá vojska kladla na Moravě daleko tvrdší odpor, než tomu bylo v západních Čechách. Byla tvořena skupinou armád Mitte Ferdinanda Schörnera, která měla 1. a 4. tankovou armádu a původně tabulkově 2 200 tanků a samohybných děl a 1,2 milionu vojáků.
Při osvobozování naší vlasti padlo:
139 918 Sovětů,[1], 33 241 Rumunů[3], 8–10 000 Čechů v Českých zemích (+3 500 Československý armádní sbor)[4], 79 Poláků[4], 116 Američanů[5]
Osobně považuji za velmi důležité připomínat výjimečnou odvahu lidí, kteří položili život za naši svobodu. Velmi si jejich statečnosti a činů vážím. Fakta z minulosti nám pomáhají uvědomovat si, že svoboda a mír není v dnešní složité době samozřejmostí, o to více je třeba si je chránit. Kromě rodiny a zdraví je to to nejcennější, co máme.
Díky Petře za čtivé komentáře.