Mariánky se loučí

24.01.2015 17:41 | Open Mariánské Lázně 2015

V sobotu skončil v hotelu Polonia XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2015, který se konal od 17.1. do 24.1. Záštitu nad festivalem převzal starosta města pan Ing.arch. Vojtěch Franta.

Mj. díky čtrnáctileté tradici toho festivalu se bude v roce 2016 konat nejenom jeho jubilejní 15. ročník, který bude opět v lednu, ale poprvé v historii zavítá do České republiky právě do Mariánských Lázní i Mistrovství světa seniorů v šachu. Tento šampionát se uskuteční v listopadu 2016.

Všechny partie z velmistrovského a vybrané partie z mistrovských turnajů byly přenášeny on-line a návštěvnost webových stránek Czech Tour byla tak vždy v době festivalu více než 1000 unikátními návštěvníky denně. Rekord 1463 návštěv byl zaznamenán v pondělí.

Konečné výsledky:

Ve velmistrovském turnaji A se podělili o první příčku čtyři hráči, kteří získali 5,5 bodu. Na vedlejší hodnocení zvítězil velmistr Simantsev z Ukrajiny před Polskou velmistryní Zawadzkou, která splnila normu mezinárodního mistra i pro  kategorii mužů, velmistrem Andreevem z Ukrajiny a Švýcarem Studerem.

106IMBerend FredLUX23632.010.500.0

V mistrovském turnaji B1 zvítězil favorizovaný mezinárodní mistr Demidov z Ruska se 7,5 body před šestnáctiletým Slovákem Repkou, který splnil ziskem 7 bodů normu mezinárodního mistra. Velkým překvapením je třetí místo pro teprve dvanáctiletého (!) Gadimbayliho z Ázerbjdžánu, který získal 5,5 bodu.

109IMMazja Aleksandr G.RUS22971.04.500.0

V mistrovském turnaji B1 zvítězila dvojice mezinárodních mistrů – Biolek z ČR a  Grishchenko  Na třetím místě skončila překvapivě šestnáctiletá Ruska Paramzina, která tak splnila normu mezinárodní velmistryně.