Festival v Mariánských Lázních zakončen

29.01.2018 17:06

Hlavních festivalových turnajů se zúčastnilo rekordních 198 hráčů z 23 zemí. Stejně jako v loňském roce byl velký zájem o účast v uzavřených turnajích. Mezi jejich účastníky jsme tentokrát viděli i 3 české velmistry Štočka, Pláta a Neumana.

Vítězi velmistrovského turnaje A1 se stali Rusové Chekletsov a Chernyshov se 6,5 body před naším Plátem, který získla o bod méně. Ilya Chekletsov bojoval o velmistrovskou normu do posledního dechu a nakonec mu chybělo půl bodu k jejímu získání. Splnil však normu mezinárodního mistra stejně jako Yurtseven z Turecka a Liu z Austrálie.
Kompletní výsledky a pořadí

Ve velmistrovském turnaji A2 kralovali 3 velmistři Štoček, Stefansson a Neuman. 4. příčku obsadil Nguyen, který si již velmistrovský titul uhrál a bude mu udělen na příštím zasedání příslušné komise. Normu velmistryně a zároveň mezinárodního mistra splnila šestnáctiletá Ruska Obolentseva. Normu mezinárodního mistra splnil také Polák Janik.

Suverénním a velmi překvapivým vítězem mistrovského turnaje B1 se stal sedmnáctiletý Rus Navrodskiy, který byl nasazený jako 10. a splnil normu mezinárodního mistra.

Vítězem mistrovského turnaje B2 se stal Lee Quing Aun ze Simngapuru, ale k zisku mistrovské normy mu chyběl 1 bod.

V mistrovském turnaji B3 zvítězil suverénně Gruzínec Chkhaidze, který splnil mistrovskou normu a získal jako jediný ze všech vítězů uzavřených turnajů 7,5 bodu.

V otevřeném turnaji C kralovali Poláci. Zvítězil Grela, před Litevcem Dambrauskasem a svými krajany Luczakem a Kolasinskim. Nejlepší z našich byl Neckář na 6. místě.

Festivalovou novinkou byl turnaj seniorů pro hráče nad 50 let. Turnaj byl velice vyrovnaný a z vítězství se nakonec radoval Nor Stigar, který získal 6,5 bodu stejně jako Češi
Bartoš a Kozák. V kategorii nad 65 let byl nejúspěšnější Němec Baum. Pěkného výsledku dosáhl mariánskolázeňský Panoš, který obsadil 11. příčku.