Ivanov zvládl finiš

03.10.2010 10:43 | VII. ročník OPEN VYSOČINA

V sobotu 2.10. skončil v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou VI. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2010, nad kterým převzal záštitu starosta města Žďáru nad Sázavou Mgr. Jaromír Brychta....

V hlavním turnaji VCES OPEN zvítězil jasný favorit turnaj ruský velmistr Mikhail Ivanov, který jako jediný získal 7 bodů. O prvním místě rozhodla jeho výhra v posledním kole nad pražským Bartošem. O své umístění se tento favorit nejvíce obával po překvapivé porážce od Angličana Lyella v 6. kole. Druhé místo si zaslouženě vybojoval Josef Kratochvíl z Třebíče, který tak získal titul krajského přeborníka Vysočiny v kategorii mužů a juniorů do 20 let. Třetím v celkovém pořadí a současně nejlepším seniorem byl mezinárodní mistr Ivan Loktiev z Ruska, pravidelný účastník turnajů seriálu Czech Tour.

Nejlepší ženou v turnaji byla teprve jedenáctiletá Agnieszka Dmochowska z polské Wroclawi, která si získala svoji hrou a příjemným vystupováním mnoho fanoušků a určitě o ní neslyšíme naposledy. Její 19. místo je tomu příslibem. Nejlepším juniorem do 16 let byl Boris Smolík z Litvínova, který obsadil celkově 18. místo. Krajským přeborníkem Vysočiny v kategorii do 16 let se stal Adam Šimon ze Žďáru a mezi seniory Vladimír Bazala z Třebíče.

Zleva: Bronzový IM Ivan Loktiev, stříbrný FM Josef Kratochvíl, vítěz GM Mikhail Ivanov a ředitel Czech Tour Jan Mazuch

Dále se umístili (zleva): na osmém místě Jurij Vorobyov, sedmý Milan Šnorek, šestý FM Mark Lyell, pátý FM Miloš Kozák a čtvrtý IM Arnold Zakharchenko