TRADE FAIR CHESS FESTIVAL ZAHÁJEN!

22.08.2010 02:43 | TRADE FAIR CHESS FESTIVAL 2010

V sobotu dopoledne byl simultánkou s velmistrem Petrem Veličkou zahájen 35. ročník Veletržního turnaje. GM Velička se utkal s devíti soupeři a po necelých třech hodinách zvítězil 7,5-1,5. Zvítězit se podařilo svěřenci GM Veličky, ...

V sobotu dopoledne byl simultánkou s velmistrem Petrem Veličkou zahájen 35. ročník Veletržního turnaje. GM Velička se utkal s devíti soupeři a po necelých třech hodinách zvítězil 7,5-1,5. Zvítězit se podařilo svěřenci GM Veličky, Marianu Vargovi z ŠK Vinohrady Brno, remizoval boskovický Milan Boháček.

Po poledni program pokračoval turnajem v rapid šachu. Třicetičlenné startovní pole zahrnovalo mj. dva velmistry, dva mezinárodní mistry a tři hráče s titulem FM. Po velmi zajímavém průběhu obsadili první dvě místa s náskokem jednoho bodu hosté ze sousedních zemí - vítězem se stal slovenský velmistr Mikuláš Maník, druhé místo obsadil polský mezinárodní mistr Stanislaw Kostyra. Nejlepším domácím hráčem se stal velmistr Petr Velička, nasazená jednička turnaje, který obsadil třetí příčku. Velmi pěkně zahrál nejmladší účastník turnaje, devítiletý Vojta Jurásek z ŠK Lokomotiva Brno, který v silné konkurenci získal 4 body!

Rapid stupně vítězů (zleva): druhý Stanislaw Kostyra, vítěz Mikuláš Maník a bronzový Petr Velička (zdroj: fotogalerie Lokálky)

Dnes od 10 hodin zahájí ve sportovní hale VUT Brno hlavní turnaje, FIDE Open a Národní Open. Přihlásit se je možné do 9.45 hod. Organizátoři z ŠK Lokomotiva Brno letos navýšili cenový fond festivalu na 99.900 Kč a tak se během zítřejšího dvojkola jistě můžeme těšit na celou řadu zajímavých soubojů v podání výborných hráčů nejen z České republiky. Pro diváky je připraven on-line přenos z prvních deseti šachovnic FIDE Openu, vstup do hracího sálu je samozřejmě zdarma.

Petr Velička a Marian Varga (vítěz nad Petrem) (zdroj: fotogalerie Lokálky)

Analýza Velička vs. Varga (vítěz nad Petrem) (zdroj: fotogalerie Lokálky)