V Přibyslavi dobojováno

22.11.2010 15:35 | Polofinále juniorů a MČR juniorek

V sobotu 20. listopadu se uskutečnilo poslední kolo Polofinále MČR juniorů a MCŘ juniorek pro rok 2010. Jelikož partie na prvních třech stolech skončily remízou, stal se samostatným vítězem turnaje se ziskem 7 bodů polabinský Petr Či

V sobotu 20. listopadu se uskutečnilo poslední kolo Polofinále MČR juniorů a MCŘ juniorek pro rok 2010. Jelikož partie na prvních třech stolech skončily remízou, stal se samostatným vítězem turnaje se ziskem 7 bodů polabinský Petr Čižinský, který služebně patří ještě do kategorie H16. Pozoruhodné je, že se mu podařilo turnaj vyhrát přesto, že již v prvním kole překvapivě prohrál! O půl bodu méně však získalo hned osm hráčů, mezi kterými muselo o medailích a postupech rozhnodnout pomocné hodnocení. To se nejvíce usmálo na Lukáše Vlasáka z Klatov a Štěpána Seidla z Bedřichova (který rovněž ještě patří do kategorie H16). Mezi juniorkami se vítězkou stala WIM Karolína Olšarová z Orlové.

WIM Karolína Olšarová

Stříbrnou medaili mezi juniorkami získala Barbora Kolomazníková ze Zlína a třetí místo obsadila Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta. Bronz v kategorii D18 si z Přibyslavi odváží Helena Grussová z Kláštěrce nad Ohří. Na postupových místech doplnili medailisty Roman Pilch z Třince, Václav Svoboda z pražské Oázy a Joel Jančařík z pražských Kobylis. První nepostupové místo zbylo na Vojtěcha Straku z Oázy Praha, kterému se jinak velmi dařilo, protože dokázal vyhrát oba rapid turnaje pořádané během Přibyslavského šachovému festivalu.

Konečné pořadí (prvních 21)

Turnaj proběhl ve velmi poklidné a přátelské atmosféře, za což vděčíme dík především organizátorům turnaje v čele s předsedou KŠS Vysočina Václavem Paulíkem a předsedou pořádajícího šachového oddílu TJ Jiskra Havlíčkův Brod Karlem Brodinou, rozhodčím festivalu Jiřímu Siebenburgerovi a Tomáši Mourycovi a trenérům, kteří prováděli analýzy partií IM Davidu Kaňovskému a GM Marku Vokáčovi (ale i dalším trenérům, přítomným na Polofinále, kterými byli například GM Tomáš Polák, GM Vladimír Talla nebo IM Stanislav Jasný). Velký dík patří také dějišti turnaje hotelu Přibyslav a všem sponzorům včetna Kraje Vysočina.

V minulém článku jsme vyhlásili nejlepší partie prvních pěti kol. Vítězi dalších dvou kol se staly partie:
6. kolo: Kovář - Jančařík (0-1)
7. kolo: Dvořák - Mičulka (1-0)
Poslední dvě kola jsme bohužel nestačili vyhlásit, protože ještě nebyly uložené všechny partie.