Čtyři splněné mistrovské normy v Mariánských Lázních

25.01.2010 07:02 | Open Mariánské Lázně

IX. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2010 skončil v sobotu v hotelu Kossuth v Mariánských Lázních. Závěrečným dílem seriálu CZECH TOUR 2009/2010, jehož součástí byl i tento festival, bude Open Nový Bor, který se uskuteční ve dnech 13.-20.2. 2010.

Velmistrovský turnaj A

Ve velmistrovském turnaji A zvítězil mezinárodní mistr Orzech z Polska se 6,5 bodu a chybělo mu tak 0,5 bodu ke splnění velmistrovské normy. Druhé místo obsadil český mez. Mistr Šimáček, který o šanci na normu přišel již v polovině soutěže. Blízko k normě byl i třetí mladičký Maďar Rapport, který v rozhodující partii podlehl vítěznému Orzechovi. Čtvrtá příčka a 5 bodů vynesly Polákovi Sieciechowiczowi normu mezinárodního mistra. Našim hráčům Vokáčovi a Vávrovi se příliš nedařilo a obsadili 7.a 10. místo.

Mistrovský turnaj B1

V mistrovském turnaji B1 zvítězil trenér Rapporta zkušený mez. Mistr Flumbort se 7 body. O půl bodu za ním skončil Polák Wieczorek, který tak splnil mistrovskou normu. S dvoubodovým odstupem za nimi se umístila velmistryně Cherednichenko z Ukrajiny, polský mez. mistr Bielczyk a velké překvapení turnaje - poslední nasazený Zier z Lichtenštejnska. Kompletní výsledky Mistrovský turnaj B1

Mistrovský turnaj B2

V mistrovském turnaji B2 zvítězila německá dvojice mez. mistr Plischki a Geske, který naopak normu mez. mistra získal. Tempo s nimi držel i Bejtovič z Bosny, který uhrál rovněž mistrovskou normu. Tento hráč bude jistě na „dvojturnaj“ Praha – Mariánské Lázně rád vzpomínat,protože první normu si uhrál minulý týden v Praze. Naší hráčce Havlíkové se příliš nedařilo a i přes velmi bojovný výkon obsadila poslední příčku. Kompletní výsledky Mistrovský turnaj B2

Mistrovský turnaj B3

V mistrovském turnaji B3 zvítězil ruský mez. mistr Gorbatov se 6,5 body před naším Milanem Babulou, který získal 6 bodů a předvedl vynikající výkon.Třetí místo obsadil Polák Sadzikowski, kterému norma IM utekla o půl bodu. Čtvrtou příčku obsadil pěkným závěrem 3 body ze 3 náš mez. mistr Juřek, kterému nevyšla první polovina turnaje. Kompletní výsledky Mistrovský turnaj B3

Otevřený turnaj C

V otevřeném turnaji C, jehož výsledky se započítávají do světového žebříčku ELO FIDE potvrdili velmistři Stojanovič ze Srbska a Ivanov z Ruska roli favoritů. Ve vzájemné partii spolu remizovali a svým soupeřům každý z nich povolil pouze jednu remízu. Se ztrátou 1,5 bodu za nimi skončila skupina 10 hráčů se 6,5 body. Mezi nimi bratři Radek a Jan Turnerovi. Úspěšnější byl tentokrát Radek, pro něhož bylo jeho umístění asi životním výsledkem. Na čtvrtém místě skončil nestárnoucí Golcman z Ruska, kterému již celkové vítězství v letošním seriálu CZECH TOUR asi nikdo nevezme. V poslední partii bojoval jako lev s velmistrem Stojanovičem, ale partii v zajímavé koncovce prohrál. Páté místo obsadila Anna Iwanow z Polska, která byly nejlepší ženou i juniorkou do 16 let v turnaji. Z našich hráčů se pak mezi nejlepších deset „vešli“ ještě Matras a Šenkýř, kteři odvedli velice kvalitní výkon. Kompletní výsledky otevřený turnaj C