Vítězem Leonid Nikolaev

28.11.2010 18:22 | OPEN JIŽNÍ ČECHY 2010

V sobotu 27.11. skončil za účasti 48 hráčů z 8 zemí hlavním turnaj IV. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN JIŽNÍ ČECHY 2010. Vítězem turnaje se stal autor řady šachových knížek Leonid Nikolaev z Ukrajiny. Druhou př

V sobotu 27.11. skončil za účasti 48 hráčů z 8 zemí hlavním turnaj IV. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN JIŽNÍ ČECHY 2010. Vítězem turnaje se stal autor řady šachových knížek Leonid Nikolaev z Ukrajiny. Druhou příčku obsadil s půlbodem méně Alexander Yakimenko a bronz nakonec připadl ukrajinskému mezinárodnímu mistru Evgenii Piankovovi.

Po sedmi kolech se zdálo, že Leonida Nikolaeva na cestě za vítězstvím v turnaji nic nezastaví – měl 6 výher, 1 remízu a jednobodový náskok na svého krajana Piankova (vítěze Open Tatry 2010). Ten s ním ale v 8. kole doslova vydřel výhru a dohnal jeho náskok. V 9. rozhodujícím kole však Piankova nečekaně a po velkém boji porazil Yakimenko (třetí hráč nedávno skončeného Openu Brno) a Nikolaev se po poměrně hladké výhře nad Angličanem Spencem dostal zpět na 1. příčku. Partie dvou velmistryň – Rusky Semenové a naší Katky Němcové skončila remízou, takže ani jedna z žen na pomyslnou medaili nedosáhla. Vítězstvím v posledním kole si slušné umístění vybojovali největší favorit turnaje Cífka a mez.mistr Chudinovskich z Ruska.