Pohár pro FM Jaroslava Sobka

16.06.2009 06:59 | O pohár Třineckých železáren

13. ročník šachového turnaje „O pohár Třineckých železáren“ se konal 13.6. v kulturním domě Trisia v Třinci. Dvě třináctky se však vůbec negativně neprojevily a turnaj proběhl zcela hladce, pořadatelsky zajištěný členy ŠO ...

13. ročník šachového turnaje „O pohár Třineckých železáren“ se konal 13.6. v kulturním domě Trisia v Třinci. Dvě třináctky se však vůbec negativně neprojevily a turnaj proběhl zcela hladce, pořadatelsky zajištěný členy ŠO TJ TŽ za spolufinancování ZO OS KOVO TŽ.
Slušná účast 38 hráčů byla tentokrát i optimálně rozložena v intencích záměru turnaje, otevřeného všem. Kromě velmi kvalitních hráčů včetně nositelů mezinárodních titulů si zahráli neregistrovaní zaměstnanci i důchodci TŽ a dceřiných společnostní a rovněž řada zástupců nejmladší žákovské kategorie. Věkové rozpětí zúčastněných bylo 70 let!

Mezi žáky získal nejvíce bodů teprve 9letý Marek Lojek z Českého Těšína, před Kevinem Ruckim a Vojtěchem Zelinou. Nejlepším neregistrovaným hráčem zaměstnanců TŽ a dceřiných společností se stal Petr Škopek (Slévárny). Druhý skončil Zdeněk Kajzar, který přišel na turnaj ihned po noční směně v TŽ (Sochorová válcovna), což pro něj znamenalo více jak „šestnáctku šichtu“. Třetí skončil Jaromír Holeksa zastupující Dřevomodelárnu.

Celkovým vítězem se stal Jaroslav Sobek z Karviné (7,5 b z 9 partií), před Petrem Kičmerem z Havířova 7b. Ve skupině hráčů se 6 body měl nejlepší pomocná kriteria Ivan Břečka z Mittalu Ostrava, byl zde i nejlepší hráč z třineckého ŠO Roman Pilch. V posledním kole to vypadalo, že hlavní adepti o pohár TŽ zájem nemají. Milan Walek (TŽ VI – řídicí systémy) svou vyhranou koncovku pouze remizoval, což mu paradoxně stačilo k obhajobě loňského držitele poháru pro nejlepšího zaměstnance. Milan Babula (Třinecká projekce) totiž svou prohrou „udělal“ celkovým vítězem Sobka a při shodném bodovém zisku 5,5 s Walkem měl horší kriterium Bucholz. Rovněž 5,5 b dosáhli Rudolf Mesiarik (důchodce Energetiky Třinec) a Olga Sikorová. Ve skupině s 5 body byli i třinečtí Wieslaw Maroszczyk (důchodce TŽ), Patrik Schoupal a Petr Hóta (Strojírny).