Mistři a postupující

20.11.2012 11:32 | MČ mládeže do 10 let, otevřené MČ mládeže do 8 let

V neděli 18. listopadu byly ve Frymburku - Hrdoňově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2012. Zatímco boj o titul mistra v kategorii dese...

V neděli 18. listopadu byly ve Frymburku - Hrdoňově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2012. Zatímco boj o titul mistra v kategorii desetiletých byl dramatický a o mistrovi rozhodlo až závěrečné kolo, kategorie osmiletých měla jasného vítěze.

V kategorii chlapců do 10 let vyhrál Ondřej Švanda z TJ Štefanydes Polička. Druhé místo patří Michaelu Reljičovi, který získal shodně jako vítěz 7,5 bodu. Bronzovou medaili si odvezl Tomáš Sucharda, který měl v pětičlenné skupině 6,5 bodových nejlepší pomocné hodnocení. V kategorii dívek do 10 let se stala mistryní Čech Kateřina Dudlová z ŠK Ústí nad Orlicí. Druhé místo vybojovala Kristýna Otrubová a třetí se umístila Andrea Šolcová. Medailistky získaly mezi chlapci shodně 4,5 bodu.

Medailisté H10: 2. Michael Reljič, 1. Ondřej Švanda a 3. Tomáš Sucharda

Medailstky D10: 1. Kristýna Otrubová, 1. Kateřina Dudlová a 3. Andrea Šolcová

Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let mělo jednoznačného vítěze v osobě Jakuba Vojty ze Spartaku Vlašim, který neznal kompromis a vyhrál všech 9 partií. Stříbrnou medaili si odvezl za 6,5 bodu David Hák a bronz patří Filipu Rokošovi, který měl mezi 6 bodovými nejlepší střední buchholz. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Kateřina Pastrnková z Klubu šachistů Říčany, která obsadila v absolutním pořadí pěkné druhé místo. Stříbrná medaile patří Anně Lhotské a bronz vybojovala Michaela Marešová.

Medailisté H8: 2. David Hák, 1. Jakub Vojta a 3. Filip Rokoš

Medailistky D8: 2. Anna Lhotská, 1. Kateřina Pastrnková a 3. Lada Semová

Pro rodiče a doprovody připravili pořadatelé OPEN FONTÁNA. Zde potvrdil roli favorita Jan Hruška z ŠK ERA Poštovní spořitelna, když ztratil pouze půl bodu za remízu s druhým Petrem Hroníkem. Třetí místo bral za 6 bodů Miroslav Michálek. Příjemným překvapením openu se stala desetiletá Anna Tůmová z ŠACHklubu Tábor, která byla nejlepší mezi ženami i v kategorii mládeže. Druhým nejlepším mládežníkem se stal neregistrovaný Petr Šťastný z Českých Budějovic.

Na Mistrovství České republiky postupuje prvních 8 chlapců z kategorie do 10 let, dívky postupují všechny. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni chlapci i dívky.