Vítězem Českých šachových Vánoc IM Martin Petr

04.01.2010 07:02 | Litomyšl 2009

Tradiční vánoční turnaj v Litomyšli byl ukončen v sobotu 2. ledna posledním devátým kolem, po kterém se na prvních čtyřech místech seřadili hráči, kteří dokázali získat krásných 7 bodů. Pomocné hodnocení jim přiřadilo poř...

Tradiční vánoční turnaj v Litomyšli byl ukončen v sobotu 2. ledna posledním devátým kolem, po kterém se na prvních čtyřech místech seřadili hráči, kteří dokázali získat krásných 7 bodů. Pomocné hodnocení jim přiřadilo pořadí od prvního IM Martin Petr, GM Bartolomiej Heberla, IM Jan Bernášek a nejmladší z této čtyřky IM Richard Biolek jr., jehož průměr soupeřů byl ovšem o více než 150 bodů nižší, než měli ostatní spoluvítězové. Nejlepším žákem byl celkově desátý IM Vojtěch Plát a nejlepším seniorem Milan Kotva (37. místo). Veliký dík patří řediteli turnaje Jaroslavu Fuksíkovi, který spolu se svým organizačním týmem i letos připravil pro všechny hráče vynikající šachové i nešachové podmínky.

Turnaj se hrál zároveň jako přebor Pardubického kraje a rovněž i okresu Svitavy. Nejlepšími "Pardubičáky" se stali IM Martin Petr, IM Jan Bernášek a FM Marian Sabol, mezi juniory Petr Čižinský a v dorostencích Patrik Krušina, který se zároveň stal i nejlepším žákem okresu Svitavy. Nejlepším seniorem Pardubického kraje byl již zmíněný nejlepší senior turnaje Milan Kotva. Celkovým vítězem přeboru okresu Svitavy se stal Václav Pekař. Ještě nesmíme zapomenout na nejlepší ženu, kterou byla Němka WIM Judith Fuchs a nejlepšího tělesně postiženého hráče, kterým se stal u nás velmi známý Rus IM Viktor Volodin.
Vítězem doprovodného turnaje v rapid šachu se stal IM Vojtěch Plát, tradičního silvestrovského blicáku IM Kirill Stupak a V.I.P. turnaje Petr Laušman.
Vítězný IM Martin Petr se k turnaji vyjádřil následovně: "Litomyšl je super! Osmé kolo bylo pro výsledek turnaje nejdůležitější, po prvních čtyřech výhrách bylo potřeba udělat ještě aspoň jeden plus, a to se nakonec povedlo. Spoluvítězi hráli dobře, to by jinak nebyli spoluvítězi."