Vedení si hlídá Pavel Šimáček

16.02.2012 12:00 | III. ročník G-Team OPEN NOVÝ BOR

Po středečním šestém kole hlavního turnaje G-TEAM OPEN Nový Bor je v čele hlavní favorit turnaje mezinárodní mistr Pavel Šimáček (Agentura 64 Grygov), který ztratil pouze půl bodu za remízu s Janem Oreským. Na druhé příčce je nov...

Po středečním šestém kole hlavního turnaje G-TEAM OPEN Nový Bor je v čele hlavní favorit turnaje mezinárodní mistr Pavel Šimáček (Agentura 64 Grygov), který ztratil pouze půl bodu za remízu s Janem Oreským. Na druhé příčce je novoborský FM Jan Vrána s pěti body. Polák Pawel Flak, který v 5. kole porazil velmistra Ivanova, si i přes prohru ve včerejším kole s Pavlem Šimáčkem drží třetí příčku.

V turnaji se příliš nedaří dvěma z favoritů velmistru Ivanovovi z Ruska ani mezinárodnímu mistru Piankovovi z Ukrajiny. Naopak výborné výkony odvádějí patnáctiletá Nataša Richterová (porazila mj. mez. mistra Piankova) a desetiletý Van Nguyen Thai Dai. Sice oba v posledním kole prohráli, ale mají pěkných 3,5 bodů ze šesti partií. Nejlepší ženou v turnaji je WFM Michaela Svobodová (14. místo, 4 body), nejlepším juniorem Polák Pultorak (16. míto, 4 body).