Bundesligu vede po čtyřech kolech Baden-Baden

11.11.2014 13:15 | Německá bundesliga 2014/2015

Úvodní kola zvládl nejlépe Baden-Baden a Werder Bremen, za který nastupuje i Zbyněk Hráček a Vlastimil Babula.

Nejvyšší německá soutěž odstartovala v říjnu a má za sebou čtyři kola z plánovaných patnácti. Vedení se okamžitě ujal Baden-Baden, nejsilnější klub, který má v soutěži již několik let dominantní postavení. Soupisku mu pravidelně zdobí jména předních světových velmistrů, jakými jsou Viswanathan Anand nebo Levon Aronian. Všechna čtyři úvodní utkání i předehrávku sedmého kola, zvládl několikanásobný německý mistr bez zaváhání. Stejně úspěšný byl
i Werder Bremen, který z úvodních zápasů také vyšel s plným počtem bodů. V úvodním dvoukole mu pomohla i česká dvojice Zbyněk Hráček s Vlastimilem Babulou. Průběžně třetí je Schwäbisch Hall, kde úspěšně bojuje Viktor Láznička. Po čtyřech partiích má na kontě tři body při perfo přes 2750.

Hráček - Henrik; Werder Bremen - SSC Rostock. Bílý zahrál 26.Jf5 a po chybné odpovědi 26...Ve8? získal figuru i partii díky tahu 27. Df4 (hrozí Dh6+) Kg8 27. Dxb4 1:0

Hrací místnost (Zdroj: oficiální stránky)

Posledním českým hráčem v soutěži je David Navara, který startuje v barvách Mülheimu. Ten je zatím devátý. David Navara odehrál dvě úvodní kola na první šachovnici se ziskem 1,5 bodu.