Nesmírně dramatický závěr vynesl nakonec k vítěznému vavřínu Magnuse Carlsena (foto web turnaje). V posledním kole nejdříve zdolal Griščuka a dotáhl se na dvojici Vachier Lagrave a Giri, tu poté překonal v dodatečném tiebreaku.
Londýnský festival se přehoupl do své druhé poloviny. Ve čtvrtek bylo na programu již šesté kolo a to přineslo jeden rezultativní výsledek v podobě výhry Alexandera Griščuka, ten si poradil s Anandem.
Domnívám se, že by byla škoda nepodělit se o zážitky z právě probíhajícího turnaje v Londýně. Chtěl bych se s Vámi podělit zejména o atmosféru turnaje, kterou si v tabulce nepřečtete.
Remízovým oparem pronikl v 5. kole pouze Anand (foto web turnaje), který v pěkné technické partii nadělil další nulu Topalovovi. Nepříliš těžkou výhru v mlze minul Caruana s Griščukem, ve zbývajících partiích náhodné střety armád rovnováhou nepohnuly.
Čtvrté kolo londýnského superturnaje ve znamení tuhých bojů. Hikaru Nakamura porazil Ananda a dotáhl se do čela. Veselin Topalov promarnil své šance. Ve vedení trojlístek Giri, Nakamura a MVL.
Z patnácti odehraných partií londýnského hlavního turnaje skončily pouze dvě rezultativním výsledkem. Zatímco druhé kolo přineslo pět remíz, tak v tom třetím se radoval Vachier-Lagrave.
Islandský velmistr. Jeho nejlepší výsledky na mezinárodních turnajích jsou čtvrté místo v Reykjavíku 1988, třetí místo v Tilburgu 1988 a šesté místo v Bělehradu 1989.
Arik Braun
08.02.1988
Německý velmistr od roku 2008. Jako první na světe dostal pojmenování šachový boxer.
Aivars Gipslis
08.02.193713.04.2000
Lotyšský velmistr, autor šachových knih. Osmkrát mistrem Lotyšska, několikrát se účastnil i sovětských šampionátů. Byl významným korespondenčním šachistou.