Nesmírně dramatický závěr vynesl nakonec k vítěznému vavřínu Magnuse Carlsena (foto web turnaje). V posledním kole nejdříve zdolal Griščuka a dotáhl se na dvojici Vachier Lagrave a Giri, tu poté překonal v dodatečném tiebreaku.
Londýnský festival se přehoupl do své druhé poloviny. Ve čtvrtek bylo na programu již šesté kolo a to přineslo jeden rezultativní výsledek v podobě výhry Alexandera Griščuka, ten si poradil s Anandem.
Domnívám se, že by byla škoda nepodělit se o zážitky z právě probíhajícího turnaje v Londýně. Chtěl bych se s Vámi podělit zejména o atmosféru turnaje, kterou si v tabulce nepřečtete.
Remízovým oparem pronikl v 5. kole pouze Anand (foto web turnaje), který v pěkné technické partii nadělil další nulu Topalovovi. Nepříliš těžkou výhru v mlze minul Caruana s Griščukem, ve zbývajících partiích náhodné střety armád rovnováhou nepohnuly.
Čtvrté kolo londýnského superturnaje ve znamení tuhých bojů. Hikaru Nakamura porazil Ananda a dotáhl se do čela. Veselin Topalov promarnil své šance. Ve vedení trojlístek Giri, Nakamura a MVL.
Z patnácti odehraných partií londýnského hlavního turnaje skončily pouze dvě rezultativním výsledkem. Zatímco druhé kolo přineslo pět remíz, tak v tom třetím se radoval Vachier-Lagrave.
Přední německo-americký šachový hráč. Jeho šachovým učitelem byl Arnold Schottländer. Napsal šachovou knihu s názvem Chess Strategy (Schachstrategie, 1911), která měla mnoho anglických a německých vydání.