Nesmírně dramatický závěr vynesl nakonec k vítěznému vavřínu Magnuse Carlsena (foto web turnaje). V posledním kole nejdříve zdolal Griščuka a dotáhl se na dvojici Vachier Lagrave a Giri, tu poté překonal v dodatečném tiebreaku.
Londýnský festival se přehoupl do své druhé poloviny. Ve čtvrtek bylo na programu již šesté kolo a to přineslo jeden rezultativní výsledek v podobě výhry Alexandera Griščuka, ten si poradil s Anandem.
Domnívám se, že by byla škoda nepodělit se o zážitky z právě probíhajícího turnaje v Londýně. Chtěl bych se s Vámi podělit zejména o atmosféru turnaje, kterou si v tabulce nepřečtete.
Remízovým oparem pronikl v 5. kole pouze Anand (foto web turnaje), který v pěkné technické partii nadělil další nulu Topalovovi. Nepříliš těžkou výhru v mlze minul Caruana s Griščukem, ve zbývajících partiích náhodné střety armád rovnováhou nepohnuly.
Čtvrté kolo londýnského superturnaje ve znamení tuhých bojů. Hikaru Nakamura porazil Ananda a dotáhl se do čela. Veselin Topalov promarnil své šance. Ve vedení trojlístek Giri, Nakamura a MVL.
Z patnácti odehraných partií londýnského hlavního turnaje skončily pouze dvě rezultativním výsledkem. Zatímco druhé kolo přineslo pět remíz, tak v tom třetím se radoval Vachier-Lagrave.
Filipínský velmistr. Na osmi olympiádách hrál na první šachovnici. V roce 1974 na olympiádě v Nice získal bronzovou medaili za individuální výkon.
Thomas Luther
04.11.1969
Německý velmistr, národní mistr z let 1993, 2002 a 2006. V roce 2000 byl členem německého týmu, který získal stříbrnou medaili na 34. olympiádě v Istanbulu. Je předsedou FIDE Komise pro zdravotně postižené.
Jelizaveta Bykovová
04.11.191308.03.1989
Ruská a sovětská šachistka, v pořadí třetí žena, která si po Věře Menčíkové a Ljudmile Ruděnkové vybojovala titul mistryně světa v šachu. Několikrát vyhrála ženský přebor Moskvy a v letech 1947, 1948 a 1950 se stala mistryní Sovětského svazu.